Vitamin Deposu

Dijital Pazarlama Planı Nedir ve Nasıl Fayda Sağlar?

Dijital pazarlama planı dijital ortamda atacağınız adımlardır aslına bakarsanız. Nasıl müşteri bulacağınızı belirleyeceğiniz, onlarla oluşturacağınız iletişim diline karar vereceğiniz bir kurumsallaşma adımıdır. Hatta plandan elde ettiğiniz verileri kullanarak yeni bir stratejiye yoğunlaşmanıza ön ayak olur. Peki, bu plandan nasıl fayda sağlayacağız?

devamı

Instagram Stories Reklamları Nedir ve Neden Önemlidir?

Geçtiğimiz günlerde Instagram’a gelen güncelleme ile Instagram özelliklerine yeni bir özellik daha ekledi; Instagram stories! Bu yeni özellik sayesinde Snapchat isimli mecrada olduğu gibi 24 saat sonunda kendi kendini yok eden içerikler paylaşabiliyorsunuz.  Gelin uygulamayı birlikte bir inceleyelim.

devamı

Facebook Reklamları İle İnternetten Yeni Müşteri Nasıl Bulunur?

Geçtiğimiz yeni bir dönem olan ağ toplumu ile birlikte artık insanların reklamlardan kaçamaz hale geldiği inkar edilemez bir gerçek. Geleneksel sistemde müşteri sayfayı çevirdiği an ya da kanalı değiştirdiği an reklamınız da biterdi örneğin. Ama yeni dönem hiç de böyle değil.

devamı

İnstagram Reklamları İle Nasıl Yeni Müşteri Bulunur?

İnstagram, reklam yapılabilecek en büyük, en güzel ve en renkli platformlardan biri değil mi sizce de? Bizce tam olarak öyle! Çünkü sadece görsellerden oluşuyor. Görseller dikkat çekmek için önemli parçalar.

devamı

E-Postalarınızı Test Etmeniz İçin Öneriler

E-postalarınızı ilgi çekici hale getirmek için nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve ne yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Gelin, hep birlikte e-postalarınızı nasıl ilgi çekici hale getirebileceğinizi inceleyelim.

devamı

Google Analytics Kullanma Kılavuzu

Ne İşe Yarar?

Dijital ortamda web siteniz kadar web sitenize giren insan sayısı da önemlidir. Google Analytics bu insanları ölçümlemeye ve analiz etmeye yarar. Kaç kişinin satın alma eyleminde bulunduğunu ortaya koyar. Siz de bu sayede web sitenizi müşterilerinize uygun içerikler hazırlayabilir ve pazarlama stratejinizi bu verilere göre oluşturabilirsiniz. Üstelik ücretsiz. 

devamı

Pazarlama Otomasyonu Nedir ve Şirketinize Nasıl Bir Fayda Sağlar?

Pazarlamanın temel amacı, verilen hizmet ya da satılan ürünün insanlarda oluşturduğu farkındalığı arttırmaktır. Pazarlama ekibi bunun için fazla mesai harcar ve buna kafa yorar. Otomasyon ise bir işi mümkün olduğunca insan elinden uzak tutarak yapmaktır. Hal böyle olunca ikisinin yan yana anılması duyan kişide biraz şok etkisi yaratıyor. Pazarlama otomasyonunda ise amaç hedef kitlenizle, uygun platformda doğru içerikle etkileşime girmenizi sağlamak ve bu yolla satın alma sürecine etki etmek…

devamı

İnstagram’da Canlı Yayın Yapmak Markalara Ne Kazandırır?

Geçtiğimiz günlerde Instagram yeni bir özelliği daha kullanıcıların hizmetine sundu; canlı yayın. Instagramın yeni bu özelliği Instagram Stories özelliğine bağlı olarak çalışan bir özellik. Canlı yayın yapma süreniz ise 1 saat gibi bir süre ile sınırlandırılmış durumda. 

devamı

Dijital Pazarlama Planı Nasıl Yapılır?

Dijital pazarlama planında atacağınız adımlar son derece önemlidir. Üzerinde düşünülmeli ve daha sonrasında uygulanacak stratejiye karar verilmelidir. Biz de dijital pazarlama planında atacağınız adımları sizler için listeledik.

Hazırsanız birinci adımla başlayalım.

devamı

Müşterilerinize Teşekkür Edebileceğiniz Durumlar ve Zamanlar

İnsanlar teşekkürü hak eder. Müşterileriniz de teşekkürü hak eder. Müşterilerinizi her zaman değerli hissettirmelisiniz. Bunun için yapabileceğiniz en önemli şey kesinlikle teşekkürdür. Teşekkür edebileceğiniz durumlar ve zamanları sizin için derledik; 

devamı