Takipçi satın almadan organik şekilde kitle elde etmek için, twitter üzerinde dikkat edilmesi gereken bazı adımlar bulunmakta. Bunun yanında, elde edilen kitleyle etkili bir şekilde iletişim kurmakta önemli. İşte Twitter’da Etkili İletişim İçin 7 İpucunu sizler için sıraladık.

1- Dikkatleri Üzerinize Çekin

Twitter’da etkili etkileşim için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, gündemi takip etmeniz. Popüler konularla ilgili paylaşım yaptığınız zaman, retweet ve beğeni oranınızda hızla artış görülecektir. Bu sayede takipçi sayınızı etkili bir şekilde arttırabilirsiniz.

2-Yanıt Vermeyi Es Geçmeyin

Paylaştığınız tweetler’e gelen yorumlara cevap vermeyi ihmal etmeyin. Verdiğiniz yanıtların mümkün olduğunda konu ile paralel, samimi ve kibar olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede twitter üzerinde etkili iletişim içerisinde olursunuz.

3-Güncel Konulara Değinin

Sosyal içerikli mesajlar özellikle Twitter üzerinde etkili iletişim sağlamak açısından önem taşıyor. Güncel olan bir olay hakkında düşüncelerinizi samimi bir şekilde ifade ettiğiniz halde, takipçi sayınızın hızla arttığını göreceksiniz.

4-Hashtag Kullanın

Instagram kullanıcıları kadar Twitter kullanıcıları da hashtag kullanımına dikkat etmeliler. # işareti konularak kullanılan etiketler, Twitter üzerinde etkili iletişimi sağlayan önemli adımlardan bir tanesi. Bu sayede, çok kısa bir süre içinde, hedef kitlenizi arttıracaksınız.

5-Retweet Edin

Twitter üzerindeki işleyişin zincirleme olarak ilerlediğini unutmamak gerekiyor. Bu yüzden, güncel hesaplardan yapılan paylaşımları retweet etmeliniz. Örneğin; “Faydalı Bilgiler” adında paylaşım yapan sayfa üzerindeki postlar gibi yararlı yazıları retweet yapabilirsiniz.

6-Antipatik Davranışlardan Kaçının

Yaptığınız bir paylaşıma her zaman olumlu yorumlar gelmeyebilir. Bu yüzden her duruma karşı sakinliğinizi korumalısınız. Yapılan negatif bir yoruma karşı yapacağınız hakaret içeren ya da alaycı bir yanıt, antipatik görünmenize neden olabilir. Bu da sizin kısa süre içinde, takipçi kaybetmenize yol açarak, Twitter üzerindeki etkili iletişiminizin gerilemesine neden olacaktır.

7-Önemli Olaylar Hakkında Bilgi Verin

Takipçilerinizi önemli olaylar hakkında bilgilendirmeniz, daha geniş kitleye ulaşmanıza olanak sağlar. Bu konuda, güncel ve doğru bilgi paylaştığınızdan emin olmalısınız. Aksi halde, kullanıcıların güveni sarsılabilir. Etkili iletişim için önemli bir adım olduğundan, bilgi paylaşımından önce kaynağınızdan emin olun.